Uma Casa Na Praia De Canasvieira
| Wi-Fi | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i Uma Casa Na Praia De Canasvieira Florianópolis kan du enkelt nå Jurere-stranden, som ligger ungefär 3 km bort.
Den här villan med 1 badrum har ett behändigt läge i distriktet Canasvieiras och ungefär 15 minuters bilresa från São José da Ponta Grossa Fortress. Villan ligger på gångavstånd från Praia de Ponta das Canas-stranden, och busstationen Rodovia SC-401 är belägen mindre än 850 meter bort.
Gästerna kan äta middag på restaurangen Bulldogs, som ligger ungefär 8 minuter bort till fots. Järnvägsstationen Main Bus är belägen ungefär 20 km bort.
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats33 km
- Tågstationer
- Main Bus Station20 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
På rummet
- Luftkonditionering
- Terrass
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Uma Casa Na Praia De Canasvieira en trådlös internetanslutning?
Ja, Uma Casa Na Praia De Canasvieira erbjuder Wi Fi. - ❓
Finns det ett kök på Uma Casa Na Praia De Canasvieira?
Ett komplett kök finns på Uma Casa Na Praia De Canasvieira. - ❓
Är det tillåtet att ta med husdjur till Uma Casa Na Praia De Canasvieira?
Man kan bo i Uma Casa Na Praia De Canasvieira med sitt husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Uma Casa Na Praia De Canasvieira?
Ja, en badtunna erbjuds på Uma Casa Na Praia De Canasvieira. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
I denna semesterbostad kan du utforska Florianópoliss viktigaste landmärken, inklusive Jurere-stranden (3 km), São José da Ponta Grossa Fortress (6 km) och Praia de Ponta das Canas-stranden, som finns inom 15 minuters bilresa.